Nasze kierunki

> medyczny

Opiekun medyczny to osoba, która w profesjonalny sposób zajmuje się pomocą osobie chorej i niesamodzielnej w zaspokojeniu jej podstawowych potrzeb życiowych.

Opiekunowie medyczni są włączeni w system opieki zdrowotnej w Polsce. Jest to zawód zaufania publicznego. Z tego względu osoba wykonująca go, musi posiadać szereg cech predestynujących do tego zawodu.

Kierunek trwa tylko 1 rok.

Polecany szczególnie osobom, które chcą szybko zaistnieć na rynku pracy w Polsce i UE.

Bardzo polecany jako początek edukacji w Polsce dla absolwentów koledzy zawodowych (szczególnie medycznych).

> BHP

Technik Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dba o zapewnienie odpowiedniego nadzoru dotyczącego przestrzegania zasad BHP. Ważnym elementem działalności specjalisty BHP jest prowadzenie szkoleń dla pracowników zakładów pracy. Mają one przygotować kadrę do bezpiecznego wykonywania swoich zadań i zminimalizować ryzyko wystąpienia wypadków.

Polecany szczególnie wszystkim osobom, które pracują w przemyśle, magazynach, budowach lub gospodarce logistycznej.

> Terapeuta

Terapia zajęciowa ma na celu pomoc w procesie leczenia i rehabilitacji chorych oraz przeciwdziałanie powstawaniu przewlekłego stanu chorobowego lub kalectwa. Terapeuta zajęciowy zapewnia swoim podopiecznym celowe zajęcia, które mają dla nich dużą wartość zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Dzięki prowadzonej przez niego terapii, osoby chore i niesamodzielne mogą na nowo nauczyć się funkcjonowania w społeczeństwie i dostają szansę na usamodzielnienie. Terapeuta zajęciowy poprzez swoje zachowanie dba o dobro pacjenta, dając mu oprócz ćwiczeń również wsparcie psychiczne.

> praca w Niemczech

Kierunek polecany dla osób planujących emigrację do Niemiec. Jest to najszybsza i najłatwiejsza droga do uzyskania statusu legalnego pracownika w Niemczech.

Podczas nauki prowadzimy kurs języka niemieckiego (płatny) kończący się wydaniem stosownego Certyfikatu, niezbędnego do legalizacji pobytu w Niemczech.

i kierunki nauki

27 listopada 2019
23 вересня 2019 року в Одесі Фундацією „NIEDALEKO” було організовано та проведено 1 етап Міжнародної конференції: «СТАНДАРТІЗАЦІЯ МЕДИЧНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ ТА В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СОЮЗІ – СЕСТРИНСЬКА СПРАВА ТА ФЕЛЬДШЕРСТВО».
23 września 2019
В Будинку вчених у місті Одесі, 23 вересня 2019 року, пройшла друга Міжнародна наукова конференція присвячена проблемам осіб із комплексними проблемами розвитку та підтримки їхніх рідних. У конференції взяв участь
21 września 2019
  Фундація NIEDALEKO та Марек Плюра - депутат восьмого скликання Європейського парламенту , засвідчують Вам свою повагу та запрошують трьох представників від вашого ВУЗу (представників керівного та викладацького складу та студентського